چکاپ کامل در آزمایشگاه سوره قاف

بسم الله الرحمن الرحیم

تبصره و ذکر، سرخرگ‌های تو هستند که خون تازه را برای ادامه مسیر زندگی برایت مهیا می‌سازند، و انابه و خشیّت، سیاهرگ‌های تواند که در تلاش‌اند برای عبور دادن مضرات حیات از درون سلول – سلولِ زندگی تو به سمت پالایشگاه قلب منیب و گوش سمیع.

رگ‌های تو صدای  قلبت را نجوا میکنند. و می‌گویند که قلب تو در هوای که می‌تپد. و تنها اوست که از رگهای قلب تو به تو نزدیکتر است.

هر گاه سلولی در بدن تو در مقابل جریان دائمی گردش خون، حق عبد بودن را با خضوع به‌جا نیاورده باشد و سائق 1 دیار کذبوا بالحق گردد، بی‌شک از این ماء مبارک محروم میماند و به شهادت هم‌سلولی‌های راست و چپش،  سکره‌ی2 موتش آغاز خواهد شد، و این سلولِ عذاب شده، شهیدی است بر دیگر غفلت زدگان کفار عنید که نسبت به این جریان توحیدی در شک و شرک هستند.

آیا راه فراری هست؟ آیا می‌شود بر این سفره‌ای که گستردگی‌اش از شرق تا غرب و از آغاز تا کنون است نشست و از نخل باسق آن چشید و ندایِ قریبِ هل من مزیدِ میزبانش را اَوّاب حفیظ 3 نبود؟

اَوّاب حفیظ بودنت را در نسبت بُعد و قربت به قاف هستی جستجو کن. بلند مرتبه رسولی که نقب زده است عوالم وجود را تا از مجرایِ پاکِ وجودش، از بعیدترین موقعیت عالم، خورشید قرآن به حَبِّ قلبت ببارد و رویشی مبارک را ثمر دهد.

تنها اگر روزی سه مرتبه نگاهش را به گرمی پاسخ دهی، عاشقیتش را در می‌یابی. از او هر چه دورتر شده باشی، راه گم کرده‌تری، و بیشتر قرینِ سودایِ وسوسه‌ات بوده‌ای و عاقبت مشمول ضلالِ بعید4 خواهی شد. 

چه احساس امنیتی دست میدهد آن هنگام که میهمانانش را تهیّت میگوید با چاشنیِ عطرِ خلود، و چه رخداد سبزی است که در صورِ هشیاری می‌دمد تا محفلش را با  جان‌هایِ مزین  به صبر و عطرِ انابه بیاراید.

 

نویسنده : ‌رزمنده خاکستری

[1]هر نفسی آمد در حالی که با او سوق دهنده و گواهی دهنده است. (آیه ٢١)

[2] آن بیهوشی مرگ، به حق رسید، این همان چیزی است که تو از آن فراری هستی(آیه ١٩)

[3] «اواب» به معنای رجوع کننده است و «حفیظ» هم به معنای کسی است که خودش را حفظ کرد. (آیه ٣٢)

[4] قرین انسان می‌گوید، پروردگارا من او را به طغیان وا نداشتم! بلکه او خودش در گمراهی آشکاری بود. (آیه ٢٧)

/ 1 نظر / 11 بازدید
ღ❤ღمـــــــღـــــرد احساسیღ❤ღ

خدایـــا گفتم دست خالی، زشت است مهمانی رفتن!! دست پُر آمده ام دستی پُر از گنـاه چشمی پُر از امیـد بمانم یا برگردم؟!؟ ............................... سلام.خسته نباشید.خیلی خوب بود.موفق هم باشید.میشه ب منم سر بزنید عایا؟؟؟؟